foto1

Klub Jeździecki Agro-Handel Śrem po raz 18 zdobył tytuł najlepszego klubu roku w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego.

Po raz 18 na czele krajowego zestawienia znalazły się „zielone fraki” z Klubu Jeździeckiego Agro-Handel Śrem, który swoją siedzibę ma w Olszy niedaleko Śremu. Reprezentanci Agro-Handlu zdobyli w minionym sezonie łącznie 4205 punktów i wygrali łącznie 5 konkursów zaliczanych do światowego rankingu.

Liderem klubu – i zarazem zwycięzcą indywidualnego rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego – jest Jarosław Skrzyczyński, który w minionym roku wygrał trzy konkursy Longines Rankings – Grand Prix i Dużą Rundę na zawodach CSI2* Baborówko Jumping Show oraz Grand Prix na CSI3* 4Foulee w Zielonej Górze. Łącznie w Top Ten klas zaliczanych do światowego rankingu znajdował się 24 razy. Dodatkowo wygrał też sześć krajowych konkursów Grand Prix: w Krajkowie (2), Kołobrzegu (1), Jaszkowie (2) i Lesznie (1).

foto1b

1030 punktów dla klubu zdobył siódmy jeździec krajowego zestawienia – Mściwoj Kiecoń, który w zeszłym roku na klaczy Idealisca wygrał zaliczany do światowego rankingu finał Średniej Rundy na zawodach Perlage CAVALIADA Tour w Warszawie. 13 zawodnik w rankingu PZJ to stacjonujący w Olszy Dawid Skiba – zwycięzca zeszłorocznego Grand Prix CSIO3* w Drammen. Ten sukces odniósł na wałachu Kasper, należącym do pana Jana Ludwiczaka – twórcy i właściciela KJ Agro-Handel Śrem.

foto2

foto3

„Zielone fraki” od lat wyznaczają standardy w polskim jeździectwie, a te rezultaty są najlepszym dowodem na sportową potęgę KJ Agro-Handel Śrem. Osiemnasty tytuł najlepszego klubu w kraju to nie tylko imponująca liczba, ale przede wszystkim potwierdzenie wieloletniej konsekwencji, ciężkiej pracy, wysokiego poziomu koni i jeźdźców i sterników Klubu.

Klubowy ranking PZJ za rok 2025 - PDF

Indywidualny ranking PZJ za rok 2025 - PDF