SK2 0946 D

W dniach od 24 do 26 maja, Ośrodek Klubu Jeździeckiego Agro-Handel Śrem gościł 270 koni i 140 najlepszych zawodników z całej Polski, na trzygwiazdkowych zawodach w skokach przez przeszkody Grand Prix Polski pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Starosty Śremskiego, Burmistrza Śremu i Fundacji Orła Białego.

 

Organizator zadbał o wszystkie istotne szczegóły. Doskonałe podłoża, zarówno na rozprężalniach jak i na placu głównym wyposażonym w system Ebbe und Flut, świetne warunki dla koni, i niespotykaną jak na zawody rangi krajowej pulę nagród, która wynosiła ponad 200 000 PLN, a nagrodą główną w konkursie Grand Prix był samochód marki KIA Stonic.

Wydarzenie to było zorganizowane z okazji 25 – lecia istnienia Klubu, który w tym czasie 17 – krotnie zwyciężał w Rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego.

Przez trzy dni zawodów rozegrano osiemnaście konkursów, począwszy od rund dla młodych 5, 6, 7 letnich koni, przez rundę Elite, Małą, Średnią aż do Dużej. W niedzielę rozegrano konkursy finałowe.

Konkurs dla koni 5-letnich zwyciężył Jonasz Radowski na Vodkatini z Fundacja Klub Jeździecki Oxer Paruszka. W konkursie dla koni 6, 7 – letnich zwycięstwo odniósł Siarhei Kazlou na Rolex Van De Noordheuvel z KJ Profil Piła. Rundę Elite wygrała amazonka reprezentująca WTK Hermanów Julia Dziurkiewicz na Czarnej Perle. Mała Runda również należała do amazonki, tym razem do Australijki Alexah Robinson na koniu Confua, reprezentującej Fundację Stajnia Ludwiczak.

W finale Średniej Rundy, z przeszkodami o wysokości 135 cm, najlepsza okazała się Oliwia Jach z KJ Herkules Wapno, na koniu Ex Libris Gold Z.

Punktem kulminacyjnym zawodów był dwunawrotowy konkurs Grand Prix ( 145 cm) , który rozpoczął się punktualnie o godz. 15.00 w niedzielę 26 maja i zgromadził na starcie 32 pary.

Piękno sportu polega na nieprzewidywalności wyniku. I tak było również tym razem. Niekwestionowanym faworytem do zwycięstwa był czterokrotny Mistrz Polski, Jarosław Skrzyczyński. Obok niego na liście startowej znalazły się m. in. takie nazwiska jak Krzysztof Ludwiczak, Mściwoj Kiecoń, Adam Nicpoń, Mateusz Tyszko, Jan Bobik, Dawid Skiba.

Do drugiego nawrotu awansowało 10 par, każda z zerowym stanem, niestety zabrakło w nim Jarosława Skrzyczyńskiego, co było dla licznie zgromadzonych kibiców niespodzianką in minus.

Konkurs rozegrał się dosłownie w ostatnim przejeździe, który należał do Huberta Polowczyka na koniu K`Ermitage Premices, z KS Cortina Kaczenice. Wyprzedził on Leszka Gramzę (Stowarzyszenie Rodan Club), który przez wiele lat reprezentował barwy KJ Agro-Handel, o ponad 2 sekundy i to on odebrał kluczyki do samochodu KIA Stonic. Podium zamknął reprezentant gospodarzy Dawid Skiba na koniu Kasper.

Całe zawody przebiegły we wspaniałej sportowej atmosferze, nie zabrakło niespodzianek i wzruszeń.

Podziękowania należą się licznym sponsorom i uczestnikom, którzy wzięli udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.